Žádost o vydání povolení k užívání veřejného prostranství

Žádost o vydání povolení k užívání veřejného prostranství

O vydání povolení k užívání veřejného prostranství musí každá právnická či fyzická osoba, která chce dočasně využít veřejných prostranství k záboru nebo výkopům ve veřejné zeleni požádat odbor životního prostředí Magistrátu města Kladna.

Žádost o povolení k užívání veřejného prostranství podá na odbor životního prostředí osoba zodpovědná za práce prováděné na zabraném pozemku.

• žadatel se zaručuje, že k dodržování termínů stanovených v povolení má zajištěné stavební kapacity
  • při zateplování objektu bude použita ochranná síť nebo plachta přes lešení, jako opatření proti znečištění veřejného prostředí
  • k datu ukončení užívání veřejného prostranství musí být veřejná zeleň uvedena do původního  stavu a na finančním odboru Magistrátu města Kladna uhrazen poplatek za užívání veřejného prostranství.

Žadatel může o vydání povolení k užívání veřejného prostranství požádat osobně, písemně nebo elektronickou poštou.

Magistrát města Kladna, nám. Starosty Pavla 44, Kladno.

Odbor životního prostředí
budova D, přízemí, č. dveří 017, telefon 312 604 377, 312 604 541

Úřední hodiny:
pondělí              8:00 - 18:00 hod.
středa               8:00 - 18:00 hod.
čtvrtek              8:00 - 15:00 hod.

K žádosti o povolení k užívání veřejného prostranství ve veřejné zeleni doloží žadatel orientační plán dotčené lokality s trasou výkopů nebo místem záboru.

Žádost o vydání povolení k užívání veřejného prostranství je k dispozici na odboru životního prostředí Magistrátu města Kladna, náměstí Starosty Pavla 44.

Poplatek za užívání veřejného prostranství pro provádění výkopových prací, umístění stavebního zařízení a materiálu činí za každý i započatý 1 m2 a za každý i započatý den 2 Kč (Obecně závazná vyhláška Statutárního města Kladna č. 02/11 "O místních poplatcích").

Povolení k užívání veřejného prostranství bude vydáno do 15 dnů od předložení dokladů potřebných pro jeho vydání odborem životního prostředí Magistrátu města Kladna.

Podle § 84 odst. 2) písm. i) zákona č. 128/200 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů.

Opravné prostředky jsou řešeny v souladu se zákonem č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů.

Za porušení obecně závazné vyhlášky Obecně závazné vyhlášky Statutárního města Kladna č. 11/10/01 "O čistotě a pořádku ve městě" podle § 58 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších právních předpisů.

Ing. Vladimíra Strnadová, RNDr. Helena Humlová

8.2.2007