Dovoz silničního vozidla a jeho přihlášení do registru silničních vozidel ČR

Dovoz silničního vozidla a jeho přihlášení do registru silničních vozidel ČR

Situace se týká silničních vozidel, která jsou jednotlivě dovezena do ČR. Vozidla dovezená ze států EU se neschvalují k provozu v ČR, ale pouze registrují.

Fyzická osoba - provozovatel silničního vozidla nebo vlastník vozidla nebo zmocněnec, nebo v případě právnické osoby ( osoba oprávněná jednat jménem právnické osoby), provozovatel vozidla nebo vlastník vozidla. Jednat může i osoba zmocněná písemně provozovatelem nebo vlastníkem vozidla, předložená plná moc musí být notářsky ověřena.

Základní podmínkou je dovezení silničního vozidla z ciziny, včetně jeho originálních dokladů. Vozidlo musí být ze země dovozu odhlášeno.

S vozidlem a jeho originálními doklady navštívit kteroukoli stanici technické kontroly (STK) a nechat si vystavit požadované protokoly pro dovoz vozidla z ciziny. S doklady podle bodu 10 navštívit pracoviště Odboru správního, registr vozidel na Centru správních agend Magistrátu města Kladna, nebo na kterékoliv obci s rozšířenou působností.

Magistrát města Kladno, Odbor správní, oddělení dopravně správních agend, registr vozidel, nám. Svobody 1960 Kladno., nebo na kterékoliv obci s rozšířenou působností.

Centrum správních agend Magistrátu města Kladna nám. Svobody 1960 Kladno Odbor správní ODSA - registr vozidel - vedoucí oddělení p. J. Vrchlavský tel. 312 604 671, technici p. K. Vodák - tel . 312 604 683, p. J. Dočekal - tel. 312 604 679.

Úřední hodiny Magistrátu města Kladna a jeho pracovišť.

Platný doklad totožnosti budoucího provozovatele vozidla. Může zplnomocnit jinou osobu ( plná moc musí být notářsky ověřená). K vozidlu je nutné předložit originální doklady od vozidla ze země dovozu a protokoly od STK. Dále je nutné předložit zelenou kartu  o zákonném pojištění vozidla uzavřenou na VIN vozidla.

Formulář ke k dispozici na Centru správních agend Magistrátu Města Kladna, nám. Svobody 1960 Kladno, technici registru vozidel.

Správní poplatky se hradí na pokladě Centra správních agend"
- přihlášení dvoustopého vozidla   800,-- Kč
- jednostopého podle kubatury 300,-- nebo 500,--Kč
- u starších vozidel může být vyměřen poplatek na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků a to ve výši 3000,--Kč, 5000,--Kč nebo 10 000,-- Kč.

Ze zákona musí být o žádosti rozhodnuto do 30 dnů.

Žadatel o schválení technické způsobilosti vozidla.

Tuto situaci není možné řešit zasláním žádosti elektronickou poštou.

Zákon č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů.

Zákon č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů.
Zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, ve znění pozdějších předpisů.
Vyhláška č. 343/2014 Sb., o registraci vozidel, ve znění pozdějších předpisů.
Zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Odvolacím orgánem je Krajský úřad Středočeského kraje, odbor dopravy.

V případě úmyslného uvedení nesprávných údajů - podle § 46/1, zákona č. 200/90 Sb., přestupkový zákon.

Ministerstvo dopravy ČR - webové stránky - http://www.mdcr.cz

Registrace nového, dosud neregistrovaného silničního vozidla
Vyřazení nebo zánik silničního vozidla z registru vozidel
Žádost o zápis změn údajů v registru silničních vozidel
Dědictví silničního vozidla.

Vedoucí oddělení dopravně správních agend Odboru správního Magistrátu města Kladna p. J. Vrchlavský tel. 312 604 671, technici K.Vodák - 312 604 683, J. Dočekal - 312 604 679.

2.1.2015

18.10.2017