Žádost o vydání rybářského lístku

Žádost o vydání rybářského lístku

Rybářský lístek musí mít každá osoba provádějící lov v rybářském revíru. Rybářský lístek vydává občanům České republiky obecní úřad obce s pověřeným obecním úřadem, v jehož obvodu má žadatel o vydání rybářského lístku  trvalý pobyt, případně cizincům, kteří se zdržují v obvodu jeho působnosti. Rybářský lístek se vydává pro celé území České republiky na dobu neurčitou, 10 let, 3 let nebo 1 roku, 30 dní ode dne vydání a jeho vydání podléhá správnímu poplatku.

O vydání rybářského lístku žádá osoba starší 15 let, za osoby mladší 15 let žádá o vydání rybářského lístku jeho zákonný zástupce.

Vyhotovený rybářský lístek je žadatel, případně jeho zákonný zástupce, povinen převzít osobně.

Kvalifikační předpoklady pro získání prvního rybářského lístku jsou základní znalosti z oblasti rybářství, biologie ryb, právních předpisů upravujících lov ryb, prokázané osvědčením o získané kvalifikaci, vydaným právnickou osobou pověřenou Ministerstvem zemědělství ČR  k ověřování znalosti žadatelů  pro vydání prvního rybářského lístku.

Další rybářský lístek  se vydá žadateli, prokáže-li se dříve vydaným rybářským lístkem, popřípadě jiným dokladem  osvědčujícím, že již byl držitelem rybářského lístku.

Cizinec se může prokázat i rybářským lístkem, licencí nebo obdobným dokladem, vydaným ve státě, jehož je občan.

K vydání rybářského lístku na dobu 30 dní včetně, se nevyžaduje prokázání kvalifikačních předpokladů.

Žadatel o vydání rybářského lístku se musí dostavit osobně s občanským průkazem. Na místě vyplní žádost, kterou doloží buď osvědčením o získané kvalifikaci nebo dříve vydaným rybářským lístkem a dokladem o zaplacení správního poplatku.

Magistrát města Kladna, nám. Starosty Pavla 44, Kladno

Odbor životního prostředí
272 52  Kladno
budova D, přízemí č.dv. 018, Ing. K. Šubrová
telefon – 312 604 372

Úřední hodiny:
pondělí       8.00 hod. – 18.00 hod.
středa        8.00 hod. – 18.00 hod.
čtvrtek       8.00 hod. – 15.00 hod.

Při vydání prvního rybářského lístku :

• vyplněná a podepsaná žádost
  • osvědčení o získané kvalifikaci
  • občanský průkaz
  • doklad o zaplacení správního poplatku

Při vydání dalšího rybářského lístku :

• občanský průkaz
  • doklad o zaplacení správního poplatku

Při vydání rybářského lístku cizinci :

• vyplněná a podepsaná žádost
  • dříve vydaný rybářský lístek, případně jiný doklad osvědčující, že již byl držitelem rybářského lístku, nebo rybářský lístek, licence nebo obdobný doklad, vydaný ve státě, jehož je občan
  • cestovnípas
  • doklad o zaplacení správního poplatku

Žádost o vydání rybářského lístku je k dispozici na odboru životního prostředí a na informacích Magistrátu města Kladna, nám. Starosty Pavla 44, Kladno.

Správní poplatek se uhradí hotově v pokladně Magistrátu města Kladna. (položka 14 zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích ..)

30 dní      1 rok     3 roky    10 let    neurčito

osoby do 15 let                 200 Kč     50 Kč    100 Kč    250 Kč    -
osoby nad 15 let               200 Kč   100 Kč    200 Kč    500 Kč   1 000 Kč
osoby studující rybářství,
osoby zajišťující rybářství
v rámci svého povolání, funkce        50 Kč    100 Kč    250 Kč      500 Kč

Rybářský lístek se vydává ihned po předložení všech předepsaných dokladů. Žadatel musí převzetí dokladu stvrdit podpisem.

č. 99/2004 Sb., Zákon o rybníkářství, výkonu  rybářského práva, rybářské stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a o změně některých zákonů (zákon o rybářství) – ve znění pozdějších právních předpisů.

č. 197/2004 Sb., Vyhláška k provedení zákona č. 99/2004 Sb., o rybníkářství, výkonu  rybářského práva, rybářské stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a o změně některých zákonů (zákon o rybářství) – ve znění pozdějších právních předpisů.

Proti rozhodnutí o vydání či nevydání rybářského lístku se lze v souladu se zákonem č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších právních předpisů, odvolat do 15 dnů ode dne jeho převzetí ke Krajskému úřadu Středočeského kraje, odboru životního prostředí a zemědělství, prostřednictvím odboru životního prostředí Magistrátu města Kladna, který ve věci rozhodoval.

V případě porušení zákona č. 99/2004 Sb., o rybářství, odebere obecní úřad obce s rozšířenou působností  rybářský lístek.

Ing. Kateřina Šubrová

1 .11. 2017